PODROBNÉ INFORMACE

Co je potřeba si přinést :

 1. Čelovka, malý nůž

 2. Odolnou lahev na vodu

 3. Hygienické výrobky (pouze ekologické)

 4. Jóga podložka, karimatka

 5. Volné oblečení (kvůli hmyzu)

 6. Oblečení do přírody- odolné, nenápadné barvy

 7. Plavky, pokrývka hlavy

 8. Opalovací krém 30+

 9. Repelent

 10. Spacák nebo tenká deka

 

Co si přinést můžeš:

 1. Sušenky a dobrůtky na doplnění energie

 2. Vitamíny, minerály

 3. Alkohol (na rozloučenou)

 

Co si přinést nesmíš:

 1. Maso

 2. Drogy (bez ohledu na typ a látku)

 3. Špatná nálada

Jak se na cestu připravit?

 

Vízum a pojištění:

 

Vstup na území Kostariky je bezvízový a to na dobu 3 měsíce.

Pojištění je nutnost a je na každém z vás, aby si ho zajistil.

Více informací naleznete zde: 

https://www.mzv.cz/bogota/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_k_cestovani_do_kostariky.html

Vše, co potřebujete vědět...

 

I když jsou všechny činnosti dobrovolné, cena za ubytování a stravu vychází z předpokladu, že všichni společně čistíme, udržujeme a spravujeme kemp a jeho okolí.

 

Jak se přihlásit:

Vyplňte elektronický registrační formulář

 

V případě pozitivní zpětné vazby a úspěšné rezervace je třeba složit zálohu ve výši  5000Kč. Zálohu pošlete na konto Be Complete, do poznámek napište : KOSTARIKA 2023 a vaše jméno

 

Pokud nebudeme moci, z jakéhokoliv důvodu vaší dovolenou uskutečnit,

veškeré peníze vám budou vráceny.

 

Zbývající částka je splatná nejpozději 3 týdny před odjezdem!

 

Bankovní spojení:

123-2497370267/0100

Marek Kawecki

Harmonogram-přibližný. 

6:00              Meditace za východu slunce
6.30-8:00      Vinyasa/ Hatha Yoga
8.30-9:30      Společná snídaně
10:00-12:30  Odpolední program/ Dechové techniky
14:00            Oběd
Odpočinek, relaxace.
18:00            Večerě
19:00           Společné aktivity/ Rituály/ Meditace

Změna programu vyhrazena.

Pro příjemnější zážitek se vždy přizpůsobujeme dynamice skupiny. Časy jsou orientační.

Bezpečnost a ochrana zdraví:

Kostarika se řadí mezi bezpečné země, ale obezřetnost je vždy na místě. V rámci pobytu je třeba dodržovat bezpečnostní pravidla pro pohyb v rezervaci, které se dozvíte v rámci úvodního školení. 

 

Samozřejmě jsi zodpovědný za všechny léky, které musíš pravidelně užívat!

 

Důrazně doporučujeme každému, kdo má život ohrožující alergii, aby se našeho programu neúčastnil! V bezprostřední blízkosti není nemocnice. V případě nouze nedokážeme přivolat potřebnou pomoc na místo dostatečně rychle a včas.

Rovněž neporučujeme účast těm, kteří trpí záchvaty paniky, silnými fobiemi nebo vážnými fyzickými chorobami. Terén může být fyzicky velmi náročný.

Máš-li jakékoli obavy nebo další dotazy, neváhej nám napsat!

 

Očkování:

 

Potřebuješ pouze očkování proti hepatitidě A a B, proti tetanu a břišnímu tyfu. Ostatní jsou doporučená. Samozřejmě jsou zde i ​​komáři, ale ti obvykle nepřenášejí malárii. Ujistěte se, že vaše očkování jsou aktuální. Nebereme za ně žádnou zodpovědnost.

Očkování Kostarika

COVID-19:

Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kostarika je otevřená pro vstup cizinců z celého světa. Pro účely vstupu je nutné splnit níže specifikované podmínky a v zemi jsou nadále v platnosti mimořádná restriktivní opatření mající za cíl zabránit šíření nákazy viru COVID-19.

Cestování Kostarika

 

Stravování:

 

Stravování bude výhradně veganské, vyjímečně vegetariánské. Jídla bude dost pro všechny. Budeme mít tři jídla denně, skládající se z čerstvého ovoce, zeleniny, rýže, brambor a fazolí.

Kuchyň je vybavená, s plynovým vařičem.

 

Co jiného je pro nás důležité!

 

Jak jsme již zmínili v podmínkách cestování - žádáme každého návštěvníka, aby používal ekologicky šetrné hygienické prostředky a prací prostředky na oblečení. Jedno z našich pravidel je, že je zákaz pouštět hlasitou hudbu. Každý, kdo chce hudbu poslouchat, musí používat sluchátka. V zásadě se snažíme udržovat hladinu hluku na co nejnižší úrovni. To platí zejména ve večerních a nočních hodinách.

Informace pro kuřáky:

Celá Kostarika dosti omezuje kouření a to jak v národních parcích tak i v jinak chráněných oblastech po celé Kostarice. Proto jsme se rozhodli následovat toto pravidlo a i tato celá rezervace (včetně ubytovacích zařízení a veřejných prostor) je NEKUŘÁCKÁ. Kdo je silný kuřák a nevydrží bez cigarety, zapálit si budete moci za hranicí rezervace (cca 7 min pěší chůze). Děkujeme za pochopení.

 

Hygiena:

 

Ještě jednou seznam ekologických produktů, které doporučujeme. Rádi bychom znovu zdůraznili, že u nás lze používat pouze biologicky odbouratelné produkty.

 

 • ECOVER

 • TIERRA VERDE (YELLOW and BLUE)

 • LUSH

 • ...


Ujisti se, že všechny výrobky neobsahují silikon a mikroplasty! Nejlepší je zeptat se při nákupu, protože mnoho popisků na obalu je velmi záhadných.

 

CO SI NESMÍTE ZAPOMENOUT?

 

Všeobecné:

 

Přikrývka, spacák (tenká deka), jóga podložka, volné oblečení, masážní olej, čelovka, náhradní baterie, pokrývka hlavy, láhev na vodu (nejlépe z kovu), ochranné rukavice (železářství), ochrana proti komárům, opalovací krém (šetrný ke korálovým útesům), plavecké vybavení, šnorchl, maska, ploutve, nezbytné léky v dostatečném množství, ručník, hygienické potřeby a prací prostředky na ekologickém základě a několik energetických tyčinek

Obuv:

 

Pružné neoprenové nebo gumové boty s podešví jsou doporučeny pro vodní nebo mokrý terén. Měly by dobře sedět, neměly by být příliš volné, abys je neztratil a rychle uschly.

 

 

Co může být ještě užitečné?


Pokud chceš, můžeš si přinést vlastní izolační rohož, ale máme jich několik v táboře. Polštáře v táboře nejsou! Pokud chceš, přines si vodní filtr, fotoaparát, dalekohled nebo švýcarský armádní nůž (zabalte do podpalubního zavazadla).

 

Jak se tam dostanu?


Zaregistruj se na termín podle tvého výběru a vyplň registrační formulář. Pokud potřebuješ pomoct s rezervací letu, napiš nám, rádi ti pomůžeme. V opačném případě se můžeš pustit do hledání letu.
 
Nechceš cestovat sám? Obrať se na nás pro kontakt s dalšími cestujícími. Let si tak můžete najít společně.
 
Poděl se s námi o svůj čas příjezdu na Kostariku nebo ještě lépe o podrobnosti celého letu.
 
Letenku je třeba hledat do cílové destinace na Kostarice do hlavního města San José – Juan Santamaría International Airport

Do rezervace Green Life Kostarika se dostanete po vlastní ose (místní doprava, Uber, taxíkem, stopem, pěšky atd, jak kdo uzná za vhodné) nebo dopravu zajistíme po domluvě my. Cena za auto/mikrobus se pa odvíjí od počtu dobrovolníků. Vždy se snažíme najít nejlevnější, ale  nejrozumnější způsob dopravy. Místo, kam je třeba se dopravit po příletu do San José je městečko Pejibaye (oblast Cartago).  Zde bychom ty, kteří pojedou po vlastní ose vyzvedli.

Před příletem na Kostariku je nutné vyplnit předodletový kostarický formulář a zajistit si pojištění dle kostarických specifikací. Vše nutné před odletem na Kostariku se dozvíte na stránkách  MVR zde.

 
Zkus si naplánovat lety tak, aby na transfer mezi příletem a dalším odletem byly vždy alespoň tři hodiny. Ideální den příjezdu na Kostariku je den zahájení společné cesty. Doporučujeme odlet o min. den nebo dva po oficiálním posledním dnu pobytu.
 
Letenky se pohybují od  870 do 1300 eur, ovšem někdy se podaří získat i akční letenky.
 
Máš k cestě jakékoli dotazy nebo ti ještě něco není jasné? Napiš nám a my se pokusíme poskytnout ti radu a pomoc.


 

Chceš více informací?

Ozvi se:

mob.: 606 415 417

e-mail: becomplete@email.cz