top of page

       

PODROBNÉ INFORMACE

Yoga Blue Life je jediný yogový výlet, jehož výtěžek bude použit k čištění oceánů. Pod vedením zkušených učitelů jógy strávíš deset nádherných dní na tropickém ostrově Pulau Balong, který jsme získali, abychom chránili jeho přírodu před vykořisťováním a ničením.

 

Každý den budeme společně cvičit jógu. Každý cent, který investuješ do jedinečného jógového výletu s námi, jde na projekt Yoga Bluelife. Tedy podporuješ lidi na našem ostrově, abysme ostrov společně osvobodili od plastového odpadu a udržovali jej čistý.

 

Podporuješ nejen lidi, ale také mořské želvy, které tam žijí. Ty jsou každý den ohroženy masami plastového odpadu, který je vyplavován na pláž. Buďte u toho a naučte se nejen něco nového v józe, ale také o podpoře našeho citlivého ekosystému.

 

Co je potřeba si přinést :

 1. Čelovka

 2. Hygienické výrobky (pouze ekologické)

 3. Jóga podložka

 4. Volné oblečení (kvůli hmyzu)

 5. Obuv do vody

 6. Plavky, pokrývka hlavy

 7. Opalovací krém 30+

 8. Spacák nebo tenká deka

 

Co si přinést můžeš:
 

 1. Plavecké brýle

 2. Krém po opalování

 3. Sušenky a dobrůtky na doplnění energie

 4. Alkohol (na rozloučenou)

 

Co si přinést nesmíš:

 1. Maso

 2. Drogy (bez ohledu na typ a látku)

 3. Špatná nálada

Jak se na cestu připravit?

 

Vízum:

 

Vstup do Indonésie je možný s pasem Evropské unie. Platnost pasu musí být min 6 měsíců a déle, počínaje dnem odletu. Vízum je na 30 dní zdarma. 

Aktuální informace o vstupu do země poskytuje Ministerstvo zahraničí.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indonesie/cestovani/visa.html

Peníze:

 

Ve vesnicích je přijímána pouze místní měna IDR (indonéská rupie). Je tedy vhodné vzít si s sebou dostatek peněz na cestu a pobyt. Odhadujeme, že 2 000 000 IDR (přibližně 130 euro) by mělo stačit. Samozřejmě existují bankomaty v Medanu a dalších městech, pokud si nechcete brát peníze s sebou. V případě nouze byste však vždy měli mít v kapse trochu hotovosti, protože bankomaty mohou být někdy vadné nebo prázdné ...

 

Vše, co potřebujete vědět...

 

I když jsou všechny činnosti dobrovolné, cena za ubytování a stravu vychází z předpokladu, že všichni společně čistíme, udržujeme a opravujeme kemp a jeho okolí.

 

Jak se přihlásit:

Vyplňte elektronický registrační formulář

 

V případě pozitivní zpětné vazby a úspěšné rezervace je třeba složit zálohu ve výši  5000Kč. Zálohu pošlete na konto YOGABLUELIFE do poznámek napište : SUMATRA 2022, měsíc který by vám vyhovoval a vaše jméno

 

Pokud nebudeme moci, z jakéhokoliv důvodu vaší dovolenou uskutečnit,

veškeré peníze vám budou vráceny.

 

Zbývající částka je splatná nejpozději 3 týdny před odjezdem!

 

Bankovní spojení:

123-2497370267/0100

Marek Kawecki

Harmonogram

 

Vstaneme kolem 5:30, meditujeme a pak si dáme společně příjemnou snídani. Čas poté je vyhrazen pro jógu a společné aktivity.

Ve 13 hodin se naobědváme a v horkém odpoledni si trochu odpočineme.

 

Nepředepisujeme žádné doby odpočinku, ale předpokládáme, že všichni účastníci dbají na to, aby měli dostatek spánku a odpočinku.

 

Bezpečnost a ochrana zdraví:

 

Indonésii lze v zásadě popsat jako bezpečnou destinaci. Míra kriminality je nízká, důležité však je, dávat pozor na osobní doklady, cennosti a peníze. Abyste se uchránili před nepříjemnými překvapeními, měla by být cena za každou službu sjednána předem (např. jízdy taxíkem).

I když žijeme na ostrově v blízkosti hadů, pavouků atd., ostrov a příroda nejsou nebezpečná místa k pobytu. Je jen důležité, aby se každý choval opatrně a ohleduplně. Jsme hosty v prostředí zvířat! Po příjezdu do kempu proběhne pro všechny dobrovolníky poučení o bezpečnosti. Rozhodně doporučujeme vzít si lékárničku. Nikdy nevíš, k čemu se může hodit :). Než se vydáš na cestu, můžete se dohodnout na tom, kdo si ji vezme s sebou.

 

Samozřejmě jsi zodpovědný za všechny léky, které musíš pravidelně užívat!

 

Důrazně doporučujeme každému, kdo má život ohrožující alergii, aby se našeho programu neúčastnil! V bezprostřední blízkosti není nemocnice. V případě nouze nedokážeme přivolat potřebnou pomoc na místo dostatečně rychle a včas.

Rovněž neporučujeme účast těm, kteří trpí záchvaty paniky, silnými fóbiemi nebo vážnými fyzickými chorobami. Terén může být fyzicky velmi náročný. První dojem můžeš získat ve fotogalerii na webu Bluelife.

Máš-li jakékoli obavy nebo další dotazy, naváhej nám napsat!

 

Očkování:

 

Potřebuješ pouze očkování proti hepatitidě A a B, proti tetanu a tyfu. Samozřejmě jsou na ostrově i ​​komáři, ale ti obvykle nepřenášejí malárii. Ujistěte se, že vaše očkování jsou aktuální. Nebereme za ně žádnou zodpovědnost.

COVID-19:

 

Indonésie dále rozvolňuje pravidla pro vstup do země zahraničním cestovatelům. Změny přicházejí takřka každé dva týdny. Prosíme sledujte aktuální situaci a podmínky pro vstup na území 

https://www.mzv.cz/jakarta/cz/cestovani_do_indonesie_a_v_ramci.html

 

Stravování:

 

Stravování bude výhradně vegetariánské a veganské. Jídla bude dost pro všechny. Budeme mít tři jídla denně, skládající se z čerstvého ovoce, zeleniny, rýže, brambor a fazolí.

Jelikož vlastní kuchyň v Pulau Banyak (Blue Life) nemáme, někteří místní obyvatelé souhlasili, že nám jídlo připraví.

 

Co jiného je pro nás důležité!

 

Jak jsme již zmínili v podmínkách cestování - žádáme každého návštěvníka, aby používal ekologicky šetrné hygienické prostředky a prací prostředky na oblečení. Jedno z našich pravidel je, že je zákaz pouštět hlasitou hudbu. Každý, kdo chce hudbu poslouchat, musí používat sluchátka. V zásadě se snažíme udržovat hladinu hluku na co nejnižší úrovni. To platí zejména ve večerních a nočních hodinách.

 

Pokud si chcete udělat výlet na ostrově sami, není to žádný problém. Pro vaši vlastní bezpečnost je však bezpodmínečně nutné, abyste dali jednomu z vedoucích skupiny vědět, kam jedete a kdy se chcete vrátit. Nejlepší je zaznamenat si to do táborové knihy! Na tomto místě bychom chtěli znovu výslovně poukázat na to, že jste obklopeni divokými zvířaty. Je výslovně zakázáno chodit plavat za soumraku nebo v noci nebo kráčet sám přes ostrov. 

 

Hygiena:

 

Ještě jednou seznam ekologických produktů, které doporučujeme. Rádi bychom znovu zdůraznili, že u nás lze používat pouze biologicky odbouratelné produkty.

 

 • ECOVER

 • TIERRA VERDE (YELLOW and BLUE)

 • LUSH

 • ...


Ujisti se, že všechny výrobky neobsahují silikon a mikroplasty! Nejlepší je zeptat se při nákupu, protože mnoho popisků na obalu je velmi záhadných.

 

CO SI NESMÍTE ZAPOMENOUT?

 

Všeobecné:

 

Přikrývka, spacák (tenká deka), jóga podložka, volné oblečení, masážní olej, čelovka, náhradní baterie, pokrývka hlavy, láhev na vodu (nejlépe z kovu), ochranné rukavice (železářství), ochrana proti komárům, opalovací krém (šetrný ke korálovým útesům), plavecké vybavení, šnorchl, maska, ploutve, nezbytné léky v dostatečném množství, ručník, hygienické potřeby a prací prostředky na ekologickém základě a několik energetických tyčinek

 

Obuv:

 

Pružné neoprenové nebo gumové boty s podešví jsou doporučeny pro vodní nebo mokrý terén. Měly by dobře sedět, neměly by být příliš volné, abys je neztratil a rychle uschly.

 

 

Co může být ještě užitečné?


Pokud chceš, můžeš si přinést vlastní izolační rohož, ale máme jich několik v táboře. Polštáře v táboře nejsou! Pokud chceš, přines si vodní filtr, fotoaparát, dalekohled nebo švýcarský armádní nůž (zabalte do podpalubního zavazadla).

 

Jak se tam dostanu?
Zaregistruj se na termín podle tvého výběru a vyplň registrační formulář. Pokud potřebuješ pomoct s rezervací letu, napiš nám, rádi ti pomůžeme. V opačném případě se můžeš pustit do hledání letu.
 
Nechceš cestovat sám? Obrať se na nás pro kontakt s dalšími cestujícími. Let si tak můžete najít společně.
 
Poděl se s námi o svůj čas příjezdu na Sumatru nebo ještě lépe o podrobnosti celého letu.
 
Lety hledej na letiště Kualanamu - Medan na severní Sumatře, kam přistávají pravidelné mezinárodní lety ze Singapuru, Kuala Lumpuru (Malajsie), Penangu (Malajsie) nebo Bangkoku (Thajsko) či přímé vnitrostátní lety z Jakarty (Jáva). Pro levné lety do Medanu doporučujeme AIR ASIA (airasia.com) nebo LION AIR. I když cestujeme do Indonésie celkem pravidelně, zatím nemůžeme říci, která letecká společnost by byla nejlepší. Možná máš již svou vlastní zkušenosti? Nebo jsi získal doporučení? Neváhej si rezervovat leteckou společnost, která ti osobně vyhovuje a podělit se o doporučení.
 
Zkus si naplánovat lety tak, aby na transfer mezi příletem a dalším odletem byly vždy alespoň tři hodiny. Ideální den příjezdu do Medanu je den zahájení společné cesty. Doporučujeme odlet o min. den nebo dva po oficiálním posledním dnu pobytu.
 
Letenky se pohybují od 400 do 600 eur, ovšem někdy se podaří získat i akční letenky.
 
VÍZUM
Při příjezdu stačí předložit cestovní pas. Prvních 30 dní ode dne příjezdu je vízum do Indonésie zdarma. Pokud plánuješ pobyt v Indonésii delší, kontaktuj indonéskou ambasádě v Praze. Vyřízení může trvat až 5 dní a stojí přibližně 55 dolarů. Víza se dají o další měsíc prodloužit i přímo v Medanu (Visa on Arrival). Jak dlouho v Indonésii nakonec strávíš je na tobě.
 
DOPRAVA Z LETIŠTĚ Medan
Na mezinárodním letišti Medan-Kualanamu tě vyzvednu já nebo můj asistent autem. Poté společně pojedeme do Taman Simalem Resort Hotel, který se nachází v polovině trasy. Strávíme tam jednu noc a další den po snídani pokračujeme do Singkilu. Tam nás bude čekat loď, která nás přivede do požadovaného cíle: Pulau Balong.
 
Máš k cestě jakékoli dotazy nebo ti ještě něco není jasné? Napiš nám a my se pokusíme poskytnout ti radu a pomoc.

 
Pulau Balong
Ostrov Sikandang se nachází v souostroví Pulau Banyak, v Indickém oceánu asi 40 km od severozápadního indonéského pobřeží Sumatry. Je to rajské souostroví s nádhernými bílými písečnými plážemi, palmami a fantasticky krásnými neporušenými korálovými útesy.
Účelem dobrovolnictví v projektu Blue Life je vyčistit ostrovní ekosystém a korálový útes od plastového odpadu. Tento plastový odpad způsobuje zmenšení populace mořských želv a je obrovskou hrozbou pro populace mnoha mořských živočichů.

Chceš více informací?

Ozvi se:

mob.: 606 415 417

e-mail: yogabluelife@gmail.com

 

bottom of page